Kapat

2. El Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anasayfa
Android 2. El Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ülkemizde sıfır telefonlara olan rağbet artmakta fakat sıfır telefon almaya çoğu kişinin bütçesi yetmemektedir. Bütçesi yetmeyen kişiler ise genellikle hayalinde olan telefonun 2. eline yönelmektedir. Bu yazımızda sizler için , ikinci el telefon alırken dikkat edilmesi gereken hususları ele almaya çalıştık .

iyice araştırın

1- Fiyatları iyi araştırın

Günümüzde çoğu kişi dolandırıcılıkta çığır açmaktadır. Bu nedenle ilk etapta , alacağınız telefonun ikinci el fiyatlarını iyi araştırmanızı önermekteyiz. Çünkü 500 tl lik bir telefona 750 tl vermek akıllıca bir davranış değildir.

tanıdık kişileri tercih edin.

2- Tanıdık telefoncuları tercih edin

İkinci el telefonu , tanıdık olan telefonculardan almak sizi bir adım önde kılacaktır . Zira telefonda bir problem olduğunu farkettiğinizde veya başka bir sıkıntı olduğunda bire bir muhtap olunacak kişinin bulunması çok önemlidir .

Telefondan iyi anlayan birisi yanınızda olsun.

3- Telefondan anlayan birisi yanınızda olsun

Telefonun özellikleri , sağı solu, kamerası , hoparlörü velhasılı kelam telefonun sıkıntılı olup olmadığını kolay anlayabilecek bir kişi ile telefon almaya gitmeniz ,sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır.

Güzel pazarlık yapın .

4- Güzel pazarlık yapın

Çoğu ikinci el telefon fiyatları uygun gözükse de , bir çoğu şişirilme fiyattır . Yani pazarlık yaparsanız telefonu daha uygun fiyata indirgeyebilirsiniz. İkinci el telefonun temizini bulmak birazda kader kısmet işidir. Şimdiden kolay gelsin. Bol şanslar.

Eğer yazımız hoşunuza gitti ise yorum yapmayı ve bizi desteklemeyi unutmayın…

0 0 0 1 0 0

“2. El Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir