Kapat

Instagram’da Butik Açarak Para Kazanmanın Püf Noktaları

Anasayfa
Nasıl yapılır Instagram’da Butik Açarak Para Kazanmanın Püf Noktaları

Sosyal medya platformları üzerinden satışlar yaparak para kazanmanın yeri ve önemi giderek artarken, Instagram’da butik açarak satış yapma fikri de oldukça popülerdir.

Instagram’da butik açmak konusunda öncelikle satış fikrinize yönelik planlamaları irdelemelisiniz. Kendi ürettiğiniz ürün veya malları satabilir veya başkasının yaptığı ürünleri Instagram’da butik açmak suretiyle satabilirsiniz veya ürünleri ithal de edebilirsiniz.

Bir sayfa oluşturun

Butik Açmak için gerekli Adımlar
Instagram’da butik açma fikrine karar verdiğinizde bir instagram hesabı açarak bir logo seçmeli ve bu logoyu profil fotoğrafı yaparak kendi işinizin markası haline getirmelisiniz. İlgi çekici bir isim koyduğunuz butiğinize, ürünlerinizi kaliteli fotoğraflar ile sunarak paylaşmaya başladıktan birkaç ürün resmi ile insanlarda merak uyandırabilirsiniz. İnsanları takip etmeye başlayarak kendinize çekebilirsiniz ayrıca reklam amaçlı takipçisi çok olan birkaç ünlüye hediye ürünlerinizden yollayarakta satış patlaması yaşamanızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Instagram’da butik açmak kendi başına özen gösteren bir projedir ve her adımı mutlaka hesaplanmalıdır.

İyi analiz edin

Rakiplerinizi Analiz Edin
Kendinize açtığınız butik sayfanız ile satış ve sunum teknikleri üzerinde pek çok stratejiyi zamanla geliştirebilirsiniz ve tepkileri ölçümleyebilirsiniz. Ancak Instagram’da bu sektörde pek çok girişimci satış yaparak kazanç sağlarken onların profillerini de incelemeniz size tüyolar sağlayacaktır. Ne gibi ürünler sattığı, fiyatlarının karşılaştırılması, müşteriye hitabet tarzı ve kampanya ya da promosyon gibi pek çok detayı kendi işiniz içinde bir fikir olarak kullanabilirsiniz.

Mutlu müşteri , daha çok kazanç demektir.

Müşteri İlişkilerine Önem Verin
İnsanlarla muhakkak Instagram üzerinden iletişimde olun ki size gerçekten güvensinler. Alışveriş yapan bir müşterinize ürününün kargoya verildiğini veya sizi tercih ettiği için ona teşekkür ettiğinizi belirten ifadeler kullanarak ilginizi yansıtmalısınız. Ayrıca Instagram’da butik açmak konusunda işinizi geliştiren müşteri ilişkilerinizi de destekleyen başka bir tüyo daha bulunmaktadır. Şöyle ki; müşterilerinize sattığınız ürünlerin onların eline ulaştıkları ana kadar olan süreçteki bilgilendirmelerinizin yanı sıra ürünü teslim alan bazı müşterilerinizin olumlu tepkileri, memnuniyetleri ve mutlulukları konusunda size gönderdikleri mesajları Instagram’daki satış sayfası profilinizde paylaşarak geri bildirim konusunda başarınızı kanıtlayarak yeni takipçi ve yeni müşteri kitlenizi oluşturabilirsiniz.

Eğer yazımız hoşunuza gitti ise yorum yapmayı ve bizi desteklemeyi unutmayın…

3 1 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir