Kapat

Yurt dışında Türklerle karşılaştığınızın göstergesi olan 5 davranış

Anasayfa
Haberler Yurt dışında Türklerle karşılaştığınızın göstergesi olan 5 davranış

Yurt dışına seyahate gittiğinizde hemşehrilerle karşılaşmak hiç şüphesiz mutluluk veren bir olaydır . Ancak, bazıları öyle davranışlar sergiler ki , gördüğünüzde yolunuzu değiştirmek istersiniz.

İşte o “ görmeseydim daha iyiydi” diyeceğiniz 5 davranış;

 

Burun karıştırma

1-Burun karıştırma :

Yıllardır kaybettiği hazinesini ararcasına burun deliklerini deşen kesim. Dünyanın neresinde olursanız olun bir Türk’ün burun karıştırma tekniğini on metre öteden farkedebilirsiniz. O burun öyle bir hal alır ki uzun süre kendini toparlayamaz.

Apış arası kaşıma

2-Apış arası kaşıma:

Duyunca bile insanın surat şeklini değiştiren bu olay tamamen bize ait bir ritüeldir. Hangi ülkede gezerseniz gezin bu hareketi yapan başka bir topluluk göremezsiniz. Yurtdışı seyahatinizde eli apış arasında olan birini görürseniz gidin sarılın o sizin hemşeriniz.

Tespih sallama

3-Tespih sallama:

Ülkemizde erkekler arasında epey yaygın olan bu eylem yurtdışında da peşimizden geliyor. Öyle bir şey ki bu adamlar uzaya gitse o tespihten vazgeçmiyor.

mangal yakmak

4-Mangal yakmak:

İster Avrupa olsun ister Asya bizim insanımız için her yer Malatya! Yeter ki bir yerlerde çimenlik ve yeşil alan görsünler. Süper kahramanlar gibi mangalı ceplerinden çıkarırlar evvel Allah!

Pazarlık yapmak

5-Pazarlık yapmak:

Fransa’nın moda kenti Paris’te, en ünlü moda markalarının mağazasında dahi olunsa, o pazarlık yapılacak arkadaş! 1 dolar bile indirip yaptırabilse kardır. Eğer karşınızda pazarlık yapan birisini görürseniz, evet evet şuan tam karşınızda bir Türk duruyor.


Eğer yazımız hoşunuza gitti ise yorum yapmayı ve bizi desteklemeyi unutmayın…

0 1 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir